Kryetari i Bashkisë Devoll z. Bledjon Nallbati, ka mirëpritur në një takim zyrtar Ambasadoren e Mbretërisë së Hollandës në Shqipëri, zj. Dewi Van de Weerd dhe delegacionin e saj.

Gjatë takimit ndër të tjera u diskutua mbi resurset dhe mundësitë reale për promovimin e turizmit në Bashkinë e Devollit si edhe shkëmbimi i eksperiencave në fushën e sigurisë publike për të përmirësuar sigurinë e banorëve të Devollit.
Kryetari e ka njohur Ambasadoren Van de Weerd me problematikat kryesore të Devollit.
Takimi vazhdoi me tej me gratë e Këshillit Bashkiak të Devollit si edhe me Komisionin Këshillimor Qytetar.
Në fund, ambasadorja u ndal në një vizitë në qendër të qytetit.

Fotografia e Bashkia DevollFotografia e Bashkia DevollFotografia e Bashkia Devoll