/
Ditën e sotme, në zyrën e Kryetarit të Bashkisë, u zhvillua…

#Për Bashki Më Efektive#Komunitete Më Efektive#Qytetarë Më Të Sigurt#

/
Po ndodh! Bashkia Devoll, në bashkëpunim me Qendrën e Koordinimit…
/
Qendra Kulturore e Fëmijëve Bilisht, në bashkëpunim me nxënësit…

“Puna e fortë dhe sistematike në fushën e dijes janë vulë suksesi e garantuar”.

/
“Puna e fortë dhe sistematike në fushën e dijes janë vulë…

Gëzuar Krishtlindjen!

/
Gëzuar Krishtlindjen! Të dashur miq, ju urojmë nga zemra…
/
Ditën e sotme, punonjës të Bashkisë, në bashkëpunim me…

“Devolli pjesë e Panairit të Bujqësisë 2019”.

/
“Devolli pjesë e Panairit të Bujqësisë 2019”. U çel…
/
  Ne kuadër të 75-Vjetorit të Çlirimit të Shqipërisë…
/
Në bisedë me nxënësit e gjimnazit të qytetit, rreth atraksioneve…
/
Mbrëmja e sotme mblodhi rreth vetes figura te shquara nga arti,…
/
Muaji Tetor ose ndryshe “Tetori i Librit”, nuk mund të mbyllej…
/
Në ambjentet e Bashkisë Devoll u mbajt një takim me përfaqësues…

“24 Tetori”, çlirimi i qytetit.

/
Sot data 24 Tetor, një datë mjaft e veçantë, pasi shënon…

#MuajiTetorMuajiINdërgjegjësimit#

/
Cilësuar si “Sëmundja e Shekullit”, kanceri i gjirit vret…
/
Sot data 13 Tetor, festuam si çdo vit ditëlindjen e poetit…

“Zërat e Rinj të Devollit”

/
“Zërat e Rinj të Devollit”, aktiviteti i cili po bëhet…
/
Me rastin e Muajit të Shenjtë të Ramazanit, Kryetari i Bashkisë…

Qëndra Kulturore e Fëmijëve Bilisht.

/
Qëndra Kulturore e Fëmijëve Bilisht, në bashkëpunim me nxënësit…

U zhvillua dëgjesa e tretë publike

/
U zhvillua dëgjesa e tretë publike, gjatë së cilës u prezantua…
/
Kryetari i Bashkisë Devoll z. Bledjon Nallbati, priti në një…
/
Kisha Ungjillore Bilisht, në bashkëpunim me Bashkinë Devoll,…
/
Agjencia e Arsimit, Kulturës dhe Sportit, Bashkia Devoll, vazhdon…
/
Mesditën e djeshme, në fshatin Arrëzë, u mbajt takimi i Komitetit…
/
U zhvillua ditën e sotme diskutimi me grupet e fokusuara në…
/
Çdo të enjte, në pedonalen e qytetit organizohen aktivitete…
/
Kryetari i Bashkisë Devoll z. Bledjon Nallbati, priti në një…
/
Në kuadër të aktiviteteve të realizuara përgjatë muajit…

Ju mirëpresim në Menkulas! 😊

/
  Mëngjesin e sotëm, organizuam një mbledhje në ambjentet…

#NënKujdesinEBashkisëDevoll#

/
  Një aktivitet mjaft argëtues për fëmijë, po zhvillohet…

#NënKujdesinEBashkisëDevoll#

/
Me mbështetjen e Bashkisë Devoll, ditën e djeshme, në fshatin…
/
Njoftim! Banorë të Devollit! Ju bëjmë me dije se falë…

Gëzuar Fiter Bajramin!

/
Të nderuar miq, Ju urojmë të gjithë besimtarëve myslimanë,…
/
Kryetari i Bashkisë z. Bledjon Nallbati shtroi ditën e djeshme…
/
Paraditen e sotme, në pedonalen e qytetit, u zhvillua ekspozita…

Panairi Shkencor me projektet e përgatitura nga nxënësit e shkollës së Medresesë

/
Ditën e sotme, në pedonalen e qytetit u zhvillua Panairi Shkencor…
/
Ditën e sotme, Kryetari i Bashkisë Devoll, z.Bledjon Nallbati…

GËZUAR!

/
Sot, në këtë ditë të shënuar, Bashkia Devoll i uron të…

Gëzuar 7 Marsin mësues të dashur!

/
Sot, 7 Marsi, Dita e Mësuesit, shënohet si një ngjarje me…

#BashkiaNëShërbiminTuaj

/
Ditën e djeshme, pranë Qendrës Kulturore të Fëmijëve Bilisht,…

Ndertimi i Xhamise ne fshatin Dobranj .

/
Komuniteti Mysliman në bashkëpunim me Bashkinë Devoll bëri…

Shpendarja e ndihmave ne Bashkine Devoll .

/
Sektori i Mirëqënies dhe Kujdesit Social, Bashkia Devoll në…
/
Falë nismës së ndërmarrë nga nxënësit e shkollave të…

Festat e fundvitit .

/
Po zhvillohet aktiviteti i festave të fundvitit pranë Qendrës…
/
Devolli pjesë e panairit “Shqipëria Punon Tokën”. Ditën…
/
Bashkia Devoll i uron të gjithë bashkëqytetarëve te saj…
/
Gjatë fundjavës, në qytetin e Bilishtit u mbajt konferenca…
/
Dita e sotme përkoi me 100 vjetorin e çeljes së shkollës…
/
Sot shqiptarët dhe mbarë bota përkujtoi ditën e shenjtërimit…
/
Ditën e sotme, kopshti "Trëndafilat e Bardhë", Bilisht, çeli…
/
Ditën e djeshme, nxënësit e shkollës fillore "Myrteza Sala"…
/
  Në kuadër të iniciativës së ndërmarë nga Bashkimi…
/
  Diten e diel, në fshatin Bitinckë u inagurua një…
/
Momente gjatë vizitës në pedonalen e qytetit, të zonjave…
/
Ditën e sotme në qytetin e Bilishtit u mbajt një aktivitet…
/
Edhe këtë vit, siç është bërë zakon, në fshatin Arrzë…
/
"Festa e 15 Gushtit" në fshatin Eçmenik, është një festë…
/
Të nderuar bashkëqytetarë të Devollit! “Maratona e Këngës…
/
Sot data 1 korrik, si çdo vit u festua masivisht nga besimtarët…
/
Bashkia Devoll uron të gjithë besimtarët myslimanë pas sakrifices…
/
Pamje nga aktiviteti organizuar me rastin e 90' vjetorit…
/
Momente gjatë një aktiviteti kulturor organizuar në qytetin…
/
Po zhvillohet "Spartakiada e të rinjve për gjimnazet e rrethit"…
/
Takimi i Kryebashkiakut të Devollit me investitorët Sllovenë. Donatorët…
/
Festa e "1 Qershorit" ne Qendra Kulturore e fëmijëve, Bilisht. Argëtimi…
/
Skuadra e fshatit Braçanj, e cila doli fituese në finalen e…
/
Ditën e diel në stadiumin e qytetit të Bilishtit u zhvillua…
/
Diten e sotme u zhvillua "Spartakiada e Futbollit për të Rinjtë"…

"Festa e Balonave"

/
Bashkia Devoll së bashku me kopshtin "Trëndafilat e Bardhë'…
/
Bashkia Devoll uron të gjithë besimtarët katolikë dhe ortodoksë…
/
8 prilli i fundjavës së kaluar ishte një ditë e rëndësishme…
/
Mesditën e së dielës, nën një organizim solemn nga Bashkia…
/
Bashkimi Europian ne bashkepunim me Ministrine e Ceshtjeve Lokale…
/
Kryetari i Bashkisë së Devollit Z.Bledjon Nallbati, i pranishëm…

Turqia dhe Shqipëria, shkëmbim eksperiencash në nivel vendor.

/
Kryebashkiaku i Stambollit pret përfaqësues të Shoqatës së…
/
Bashkia Devoll i uron të gjithë qytetarëve të saj Gëzuar…

Bashkia Devoll i uron arsimtarëve anembanë vendit GËZUAR 7 MARSIN!

/
Bashkia Devoll i uron arsimtarëve anembanë vendit GËZUAR 7…
/
Është bukur kur fëmijët nxjerrin në pah dhe kultivojnë…
/
Fëmijët në nevojë do të vazhdojnë të jenë nën kujdes…
/
Pamjet dhe intervistat gjatë ceremonialit dhe homazheve të…

Vazhdojnë përgatitjet për fazën e dytë të kampionatit për skuadrën tonë të futbollit KS Devolli.

/
Vazhdojnë përgatitjet për fazën e dytë të kampionatit për…

Hedhja e kryqit nga ati në ujërat e ftohta.

/
6 Janari njihet ndryshe si dita e Epifanisë, ose dita e ujit…

Bashkia Devoll i uron qytetarëve të saj një vit sa më të mbarë dhe të begatë! Gëzuar!

/
Sot në këtë ditë feste, ne vendosëm të mos pushojmë, por…

Vazhdon në mënyrë intensive shpërndarja e ndihmave dhe ushqimeve për festat e fundvitit në familjet në nevojë

/
Vazhdon në mënyrë intensive shpërndarja e ndihmave dhe ushqimeve…

Vazhdon shpërndarja e dhuratave për fëmijët e familjeve në nevojë.

/
Vazhdon shpërndarja e dhuratave për fëmijët e familjeve në…

Dita e sotme shënoi edhe fundin e "maratonës"

/
Dita e sotme shënoi edhe fundin e "maratonës" së ekspozimit…

Bashkia Devoll falenderon Kompaninë "ALUFLOR" me Presidente Znj.Florentia Xheka

/
Bashkia Devoll falenderon Kompaninë "ALUFLOR" me Presidente…
/
Ditën e sotme në ambjentet e Nënprefekturës u çel ekspozita…
/
Kjo ështe pamja që ka marrë stadiumi i qytetit falë punës…

Takimet letrare të Klubit “Miqtë e Dritëroit”

/
Bashkengjitur, nje kronike e permbledhur e Z. Skender Demolli…

Te Vrapojme per Bashkepunim

/
Mesditen e dites se diele date 25/09/2016 ne qender te qytetit…

Promovim i vellimit poetik "Kuajt e Eres"

/
Sot ne promovimin e vellimit poetik "Kuajt e Eres" te shkrimtarit…

"Te vrapojme per bashkepunim"

/
Te nderuar bashkeqytetare te Devollit ! Ju bejme me dije se…

Takim i kryebashkiakut me Shoqaten e Bashkive te Shqiperise.

/
Kryebashkiaku Bledjon Nallbati në takimin e Shoqatës së Bashkive…

"Maratona e Kenges Popullore Qytetare"

/
"Maratona e Kenges Popullore Qytetare" mberrin per te paren here…

Matura 2016

EKSPOZITA E PIKTURES POGRADEC

/
Ne mbazditen e djeshme ne ambjentet e qendres kulturore "Lazgush…

Sheshi i Bilishtit

/
Pershendetje! Neser ne date 25/06/2016 ne  ora 19:00 nen…

Ne festivalin kombetar te sazeve.

/
Ne festivalin kombetar te sazeve. Bashkia Devoll u perfaqesua…